Напрям підготовки "Кібербезпека"

Спеціальність "Системи технічного захисту інформації"

Спеціальність «Системи технічного захисту інформації» поєднує в собі вивчення дисциплін природничо-наукової підготовки (вища математика; фізика; інженерна та комп’ютерна графіка; інформаційні технології; основи теорії кіл, сигналів та процесів в системах технічного захисту) з поглибленим вивченням дисциплін фахової підготовки: методи та засоби технічного захисту інформації; комплексні системи санкціонованого доступу; технічні засоби охорони об’єктів; компонентна база засобів технічного захисту інформаіцї; проектування комплексних систем захисту інформації; системи захисту інформації; комп’ютерні методи аналізу та проектування електронних засобів у тому числі і базових дисциплін суміжних напрямів «Безпека інформаційних та комунікаційних технологій» та «Управління інформаційною безпекою».

Це дає можливість готувати фахівців для вирішення низки актуальних завдань у сфері інформаційної безпеки, що передбачають розроблення, впровадження та експлуатацію систем технічного захисту інформації на об’єктах інформаційної діяльності.

Фахівець з технічного захисту інформації – особа, яка виконує роботу з проектування і впровадження спеціальних технічних і програмно-математичних засобів захисту інформації, забезпечує організаційні і інженерно-технічні заходи захисту інформаційних систем.

Основними напрямами технічного захисту інформації є:

 • виявлення і блокування каналів витоку мовної і видової інформаціїчерез заставні пристрої;
 • захист від витоку акустичної (мовний) інформації;
 • захист від витоку інформації через побічні електромагнітнівипромінювання і наводки;
 • захист телекомунікацій.

Фахівець може виконувати наступні види робіт:

 • Проводить контрольні перевірки працездатності та ефективності діючих систем і технічних засобів захисту інформації, складає та оформляє акти контрольних перевірок, аналізує результати перевірок і розробляє пропозиції щодо вдосконалення і підвищення ефективності прийнятих заходів.
 • Виконує оперативні завдання, пов'язані із забезпеченням контролю технічних засобів і механізмів системи захисту інформації, бере участь у проведенні перевірок установ, організацій та підприємств щодо виконання вимог нормативно-технічної документації по захисту інформації.
 • Бере участь у розгляді проектів технічних завдань, планів і графіків проведення робіт з технічного захисту інформації, у розробці необхідної технічної документації, у підготовці відгуків та висновків на нормативно- методичні матеріали і технічну документацію.
 • Складає методики розрахунків і програми експериментальних досліджень з технічного захисту інформації, виконує розрахунки відповідно до розроблених методик і програм.
 • Проводить порівняльний аналіз даних досліджень і випробувань, вивчає можливі джерела і канали витоку інформації.
 • Здійснює розробку технічного забезпечення системи захисту інформації, технічне обслуговування засобів захисту інформації, приймає участь у складанні рекомендацій та пропозицій щодо вдосконалення та підвищення ефективності захисту інформації, в написанні та оформленні розділів науково-технічних звітів.
 • Складає інформаційні огляди з технічного захисту інформації.
 • Готує пропозиції щодо укладення угод і договорів з іншими установами, організаціями та підприємствами, що надають послуги в галузі технічних засобів захисту інформації, складає заявки на необхідні матеріали, обладнання, прилади.

Останні новини
Захист дипломних робіт

На кафедрі Засобів захисту інформації відбувся черговий захист дипломних робіт магістрів, де студенти показали високий рівень підготовки та отримали кваліфікацію наукового співробітника з інформаційної безпеки!

Конференція «Технічний захист інформації»

21 та 22 листопада 2018 року на базі кафедри засобів захисту інформації Національного авіаційного університету (НАУ) відбулися засідання щорічної Міжвузівської студентської науково-практичної конференції “ТЕХНІЧНИЙ ЗАХИСТ ІНФОРМАЦІЇ — 2018”. З 2010 року конференція є традиційним заходом кафедри.

Зустріч студенів 1 курсу кафедри Засобів захисту інформації Навчально-наукового інституту інформаційно-діагностичних систем з психологом

28.12.2018  була проведена Зустріч студенів 1 курсу кафедри Засобів захисту інформації Навчально-наукового інституту інформаційно-діагностичних систем з психологом  на тему «Психологічні особливості самоорганізації діяльності студентів».

Останні події
15
Чер
Засідання кадрової комісії

15.06.2018 відбулося засідання кадрової комісії стосовно конкурсного відбору викладачів на кафедрі засобів захисту інформації

11
Кві
День відкритих дверей

День відкритих дверей Кафедри засобів захисту інформації

5-7
Кві
XVII Міжнародна науково-практична конференція «Політ»

XVII Міжнародна науково-практична конференція молодих учених і студентів «Політ. Сучасні проблеми науки»