Напрям підготовки "Кібербезпека"

Спеціальність "Системи технічного захисту інформації"

Спеціальність «Системи технічного захисту інформації» поєднує в собі вивчення дисциплін природничо-наукової підготовки (вища математика; фізика; інженерна та комп’ютерна графіка; інформаційні технології; основи теорії кіл, сигналів та процесів в системах технічного захисту) з поглибленим вивченням дисциплін фахової підготовки: методи та засоби технічного захисту інформації; комплексні системи санкціонованого доступу; технічні засоби охорони об’єктів; компонентна база засобів технічного захисту інформаіцї; проектування комплексних систем захисту інформації; системи захисту інформації; комп’ютерні методи аналізу та проектування електронних засобів у тому числі і базових дисциплін суміжних напрямів «Безпека інформаційних та комунікаційних технологій» та «Управління інформаційною безпекою».

Це дає можливість готувати фахівців для вирішення низки актуальних завдань у сфері інформаційної безпеки, що передбачають розроблення, впровадження та експлуатацію систем технічного захисту інформації на об’єктах інформаційної діяльності.

Фахівець з технічного захисту інформації – особа, яка виконує роботу з проектування і впровадження спеціальних технічних і програмно-математичних засобів захисту інформації, забезпечує організаційні і інженерно-технічні заходи захисту інформаційних систем.

Основними напрямами технічного захисту інформації є:

• виявлення і блокування каналів витоку мовної і видової інформаціїчерез заставні пристрої;
  • захист від витоку акустичної (мовний) інформації;
  • захист від витоку інформації через побічні електромагнітнівипромінювання і наводки;
  • захист телекомунікацій.

Фахівець може виконувати наступні види робіт:

• Проводить контрольні перевірки працездатності та ефективності діючих систем і технічних засобів захисту інформації, складає та оформляє акти контрольних перевірок, аналізує результати перевірок і розробляє пропозиції щодо вдосконалення і підвищення ефективності прийнятих заходів.
  • Виконує оперативні завдання, пов'язані із забезпеченням контролю технічних засобів і механізмів системи захисту інформації, бере участь у проведенні перевірок установ, організацій та підприємств щодо виконання вимог нормативно-технічної документації по захисту інформації.
  • Бере участь у розгляді проектів технічних завдань, планів і графіків проведення робіт з технічного захисту інформації, у розробці необхідної технічної документації, у підготовці відгуків та висновків на нормативно- методичні матеріали і технічну документацію.
  • Складає методики розрахунків і програми експериментальних досліджень з технічного захисту інформації, виконує розрахунки відповідно до розроблених методик і програм.
  • Проводить порівняльний аналіз даних досліджень і випробувань, вивчає можливі джерела і канали витоку інформації.
  • Здійснює розробку технічного забезпечення системи захисту інформації, технічне обслуговування засобів захисту інформації, приймає участь у складанні рекомендацій та пропозицій щодо вдосконалення та підвищення ефективності захисту інформації, в написанні та оформленні розділів науково-технічних звітів.
  • Складає інформаційні огляди з технічного захисту інформації.
  • Готує пропозиції щодо укладення угод і договорів з іншими установами, організаціями та підприємствами, що надають послуги в галузі технічних засобів захисту інформації, складає заявки на необхідні матеріали, обладнання, прилади.