Напрям підготовки "Кібербезпека"

Спеціальність "Системи технічного захисту інформації"

Спеціальність «Системи технічного захисту інформації» поєднує в собі вивчення дисциплін природничо-наукової підготовки (вища математика; фізика; інженерна та комп’ютерна графіка; інформаційні технології; основи теорії кіл, сигналів та процесів в системах технічного захисту) з поглибленим вивченням дисциплін фахової підготовки: методи та засоби технічного захисту інформації; комплексні системи санкціонованого доступу; технічні засоби охорони об’єктів; компонентна база засобів технічного захисту інформаіцї; проектування комплексних систем захисту інформації; системи захисту інформації; комп’ютерні методи аналізу та проектування електронних засобів у тому числі і базових дисциплін суміжних напрямів «Безпека інформаційних та комунікаційних технологій» та «Управління інформаційною безпекою».

Це дає можливість готувати фахівців для вирішення низки актуальних завдань у сфері інформаційної безпеки, що передбачають розроблення, впровадження та експлуатацію систем технічного захисту інформації на об’єктах інформаційної діяльності.

Фахівець з технічного захисту інформації – особа, яка виконує роботу з проектування і впровадження спеціальних технічних і програмно-математичних засобів захисту інформації, забезпечує організаційні і інженерно-технічні заходи захисту інформаційних систем.

Основними напрямами технічного захисту інформації є:

 • виявлення і блокування каналів витоку мовної і видової інформаціїчерез заставні пристрої;
 • захист від витоку акустичної (мовний) інформації;
 • захист від витоку інформації через побічні електромагнітнівипромінювання і наводки;
 • захист телекомунікацій.

Фахівець може виконувати наступні види робіт:

 • Проводить контрольні перевірки працездатності та ефективності діючих систем і технічних засобів захисту інформації, складає та оформляє акти контрольних перевірок, аналізує результати перевірок і розробляє пропозиції щодо вдосконалення і підвищення ефективності прийнятих заходів.
 • Виконує оперативні завдання, пов'язані із забезпеченням контролю технічних засобів і механізмів системи захисту інформації, бере участь у проведенні перевірок установ, організацій та підприємств щодо виконання вимог нормативно-технічної документації по захисту інформації.
 • Бере участь у розгляді проектів технічних завдань, планів і графіків проведення робіт з технічного захисту інформації, у розробці необхідної технічної документації, у підготовці відгуків та висновків на нормативно- методичні матеріали і технічну документацію.
 • Складає методики розрахунків і програми експериментальних досліджень з технічного захисту інформації, виконує розрахунки відповідно до розроблених методик і програм.
 • Проводить порівняльний аналіз даних досліджень і випробувань, вивчає можливі джерела і канали витоку інформації.
 • Здійснює розробку технічного забезпечення системи захисту інформації, технічне обслуговування засобів захисту інформації, приймає участь у складанні рекомендацій та пропозицій щодо вдосконалення та підвищення ефективності захисту інформації, в написанні та оформленні розділів науково-технічних звітів.
 • Складає інформаційні огляди з технічного захисту інформації.
 • Готує пропозиції щодо укладення угод і договорів з іншими установами, організаціями та підприємствами, що надають послуги в галузі технічних засобів захисту інформації, складає заявки на необхідні матеріали, обладнання, прилади.

Останні новини
Державний екзамен

16 квітня було проведено державний екзамен студентів групи СЗ — 421.

«ПОЛІТ» 2018

  5 квітня 2018 року на кафедрі засобів захисту інформації відбулася конференція «ПОЛІТ»

Захист магістрів

Група СЗ-621 після захисту дипломної роботи.

Останні події
11
Кві
День відкритих дверей

День відкритих дверей Кафедри засобів захисту інформації

5-7
Кві
XVII Міжнародна науково-практична конференція «Політ»

XVII Міжнародна науково-практична конференція молодих учених і студентів «Політ. Сучасні проблеми науки»

15
Бер
Конференція «ТЕХНІЧНИЙ ЗАХИСТ ІНФОРМАЦІЇ 2016”

Студентська наукова конференція «ТЗІ»